Czy opłaca się zatrudnić detektywa?


Każdemu, kto choć raz miał do czynienia ze sprawą, która wydawała się nie do rozwiązania przeszło przez myśl, by spróbować ja rozwikłać zatrudniając detektywa, który będzie w stanie rozwiązać zagadkę. Czy jednak praca jako detektyw jest kolokwialnie rzecz ujmując opłacalna?

Praca detektywa jest wyceniana najczęściej w zależności od rozpatrywanej sprawy. Jednak ta sama sprawa rozpatrywana w różnych biurach detektywistycznych oczywiście może różnie kosztować. Dlaczego? Wszystko zależy od rangi biura. Usługi detektywistyczne i ich koszt zależy oczywiście od opinii oraz skuteczności w rozwiązywaniu zagadek detektywa. Ile może zarobić więc prywatny detektyw?

Zarobki detektywa wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych za godzinę jego pracy. Tutaj oczywiście mówimy o osobie zatrudnionej w biurze detektywistycznym. Dobry detektyw „na etacie” może zarobić nawet powyżej 6000 złotych miesięcznie. Oczywiście osoby prowadzące swoje biura zarobić mogą jeszcze więcej, a wszystko zależy oczywiście od procentu spraw „zamkniętych” i zakończonych sukcesem.

Im bardziej poważany „specjalista” tym jego usługi będą droższe. Wiąże się to przede wszystkim z jego doświadczeniem, które nabierał i niestandardowym podejściom. Niemniej jednak jest to praca dla wytrwałych, którzy dążą do celu używając różnych metod poznawczych.