Dylematy przy urządzeniu mieszkania


Wiele osób aktualnie zmaga się z dużym wyzwaniem jakim jest urządzanie mieszkania. Może to być zupełnie nowe lokum, takie z rynku wtórnego a nawet odziedziczone po krewnych. Niezależnie od sposobu nabycia mieszkania, jego urządzanie jest etapem zarówno bardzo ekscytującym, ale też niesamowicie stresującym i meczącym. Wiąże się z niezliczoną ilością prób poszukiwań, dylematów i wyborów.
Na początku ważnym aspektem jest kolor ścian. W jaki sposób podejść do tematu? Czerpać inspirację z aktualnych trendów, a może zdać się na intuicję i wyczuć, w których kolorach czujemy się najlepiej.
Brawo. Kolor ścian ostatecznie został wybrany. Teraz można rozważyć dodatkowe elementy ozdobne, np. paski malowane kontrastowymi odcieniami, gotowe naklejki lub tapety.
Czas na meble. Każde pomieszczenie rządzi się swoimi prawami. Najprościej rzecz ujmując, meble łazienkowe nie sprawdzą się w sypialni, a sypialniane w kuchni. Bogaty asortyment salonów meblowych może dosłownie zwalić z nóg. Z ogromną pomocą przychodzą nam ich strony internetowe, na których w łatwy i przystępny sposób można ustawiać filtry i zawężać wyniki wyszukiwania. Dzięki temu nie tracimy czasu na oglądanie mebli, których na pewno nie wstawimy do naszego mieszkania, np. narożnika dłuższego niż salon, w którym ma stać. Ponadto każdy producent sof i foteli oferuje cały wachlarz różnych obić, tapicerek, materiałów i kolorów. Czystym szaleństwem jest próba wyboru odpowiedniego fotela z kilku odcieni np. zielonego.
Kolejnym etapem może być poszukiwanie odpowiednich lamp i dobieranie energooszczędnego oświetlenia.
Ostatnie szlify to firanki i zasłony, które trzeba dobrać rozmiarem do wielkości okien a kolorem do danego pomieszczenia. Ciekawym rozwiązaniem są również różnobarwne rolety. Na samym końcu swoje miejsce znajdują dekoracje. Na ścianach będą wreszcie mogły zawisnąć plakaty ulubionych zespołów, rodzinne zdjęcia bądź obrazy. Na półkach natomiast swoje miejsce znajdą różne statuetki, puchary, koszyczki czy wazony z kwiatami.