Jakie smaki tortów weselnych są do wyboru?


Wybór smaku tortu weselnego jest akurat jedną z tych przyjemniejszych spraw, jaką trzeba się zająć w trakcie przygotowywania ślubnego wydarzenia. Wypiek powinien przypasować jak największej ilości osób, dlatego nie ma co jakoś specjalnie z nim kombinować. Co nie znaczy, że trzeba od razu wybierać klasyczny smak śmietankowy czy czekoladowy. Aż tak pospolite wybory mogą nie uzyskać aprobaty nawet zagorzałych kulinarnych tradycjonalistów. Jakie inne torty weselne są więc do wyboru?

Tort węgierski
Jeżeli na weselu mają się bawić wyłącznie osoby dorosłe, które – jak wiadomo parze młodej – spożywają alkohol, śmiało można zaproponować im wykwintny tort węgierki, wyróżniający się smakiem mocnej deserowej czekolady, łączonej z maczanymi w alkoholu owocami (zwykle wiśniami lub rodzynkami). Elementem łagodzącym w wypieku jest delikatny puszysty biszkopt. Masę można urozmaicić prażonymi orzeszkami. Dzięki temu nabierze ona ciekawszej struktury, dostarczając zupełnie nowych wrażeń.

Tort szwarcwaldzki
Kolejny alkoholowy wypiek, który podobnie jak ten poprzedni powinien przypaść do gustu miłośnikom mocniejszych i wyrazistszych smaków. W przypadku tego tortu baza jest bardzo podobna, jednak różni się ona obecnością bitem śmietany. Szwarcwaldzkie torty weselne zawierają biszkopt nasączany likierem bądź wódką wiśniową. Na szczycie zdobione są natomiast formowaną bitą śmietaną i czerwonymi owocami – zwykle właśnie wiśniami.

Tort dyniowy
Trzeci wariant to kolejna mocna propozycja, która też wyróżnia się raczej intensywnym smakiem, aczkolwiek nie jest już alkoholowa, gdyż w ogóle nie musi zawierać w sobie alkoholu. Idealnie sprawdzi się na weselach jesiennych, co wynika z prostego faktu – dynia kojarzy się właśnie z tą porą roku. Tort przygotowany na jej bazie może też zawierać pewien dodatek marchewki, albowiem te dwa warzywa znakomicie się ze sobą łączą i doskonale odnajdują się w słodkich wypiekach. Dodatek lekkiego serka mascarpone świetnie zrównoważy pomarańczowy kolor i neutralny smak.

Więcej szczegółów znajdziesz na: https://cukiernia-piskorska.pl/