Kurtyny PCV z polaru


Utrzymywanie stałej i prawidłowej temperatury ma pierwszorzędne znaczenie, jeżeli chodzi o przechowywanie produktów spożywczych, narażonych na zmieniające się warunki termiczne. Zapotrzebowanie na tego rodzaju ochronę zabezpieczają zazwyczaj kurtyny PCV używane w drzwiach mroźni i zamrażarek na magazynach oraz w samochodach dostawczych. Warto w tym wypadku zdecydować się na kurtyny polar, gdyż zapewniają one dodatkowe benefity.

Już na wstępie należy zaznaczyć, że paskowe kurtyny polar PVC są idealne do niskich temperatur ze względu na ich szczególne właściwości. Polar jest powszechnie stosowany w środowiskach o niskich temperaturach ze względu na bardzo wysoką izolacyjność. Dzięki temu zmniejszają się wymiernie straty energii, a tym samym obniżają się poniesione koszty.

Paski kurtyny polar pozostają elastyczne, odporne na pękanie i wytrzymałe na nawet najgwałtowniejsze zmiany temperatur, niezależnie od tego, czy jest to aplikacja wewnętrzna, czy zewnętrzna, gdzie temperatury wahają się od – 40 do + 30 stopni Celsjusza. Materiał, z którego są zrobione, charakteryzuje się ponadto wysoką przezroczystością, zatem łatwo mieć stałe baczenie na stan przechowywanych produktów.

Polar PVC jest zalecany do wielu zastosowań, ale głównie do produkcji drzwi listwowych, drzwi kurtynowych i ścianek działowych stosowanych w chłodniach, samochodach z trybem mrożenia, restauracjach, chłodniach mleczarskich i wszelkich środowiskach gastronomicznych. Można zatem tutaj wskazywać na zastosowanie zarówno przemysłowe, jak i handlowe. Dodać tutaj koniecznie należy, że kurtyny polar produkowane są z materiałów o niskiej toksyczności, bez zawartości silikonu i kadmu. Montaż takich kurtyn z polaru PVC ogranicza przedostawanie się zanieczyszczeń, takich jak kurz, owady i ptaki, i innych szkodliwych elementów potencjalnie zanieczyszczających obszary kontrolowanego przechowywania żywności. Co jednak najważniejsze, takie kurtyny paskowe zapobiegają utracie zimnego powietrza z otoczenia magazynowego.

Sprawdź także: https://izolacyjnie.pl